Obd Ekspertiz

Günümüzde son dönemlerde ikinci el araç alım satımlarda asoto ekspertiz yaygın olarak talep görmektedir. Asoto ekspertiz firması olarak obd ekspertiz otoraporlama işlemleri günümüzde en iyi şekilde yapılan işlemlerden birisidir.

 

Asoto Ekspertizde OBD Beyin Testi Nedir?

 

Genel olarak OBD yani açıkça ON-BOARD DIAGNOSE testi aracın beyin elektronikleri kısmının tam kontrolü anlamına gelmektedir. Var ise hata kodlarının okunması ve de bu hata kodların hangi arızaya neden olacağının tespit edilmesi işlemi şeklinde bilinmektedir.

 

OBD Beyin Testi Nasıl İşler?

 

Asoto ekspertiz olarak obd expertiz sistemini en özenli şekilde sağlamaktayız. Örnek vermek gerekir ise; katalitik konvektör arızaları araçta ciddi ve ya masraf çıkaracak olan bazı sorunları doğurabilirler. Airbag arızaları, ABS arızaları, TURBO ve ya EGR arızaları, tüm konsol ile ilgili olan elektronik arızaları ve benzeri arızalar fiziksel olarak muayene ile olmamakta OBD kontrolü ile ilgili olup bu şekilde tespit edilebilir olmaktadır. Asoto ekspertiz firması olarak olmazsa olmaz en önemli noktalarından biri de elektronik beyin kontrolünün hayat kurtarıcı olmasıdır.

 

Her araç içinde OBD giriş soketleri çok farklı noktalarda ve de çok farklı şekillerde bulunabilir. Yapılan bu işlem sırasında genel olarak araca herhangi bir zarar verilmemesi de çok önemli bir husus olmaktadır. Bu nedenden dolayı da ikinci el araç alım satım işlemleri için de gönül rahatlığı ile asoto ekspertiz firması tercih edilip obd ekspertiz işlemi yapılabilir.

İkinci el araç alım satımlarınızda gönül rahatlığı ile oto ekspertiz hizmeti alabileceğiniz, deneyimli ve profesyonel kadrosu, teknolojik alt yapısı, objektif ve tarafsız raporu ile Türkiye'nin en çok tercih edilen oto ekspertiz firması Asoto Bağımsız Araç Ekspertiz Şubeleri'ne bekliyoruz.

HEMEN RANDEVU AL