Sıfır Otomobil Mi İkinci El Otomobil Mi

Son yıllarda en çok araştırılan konulardan birisi de araç alım ve satımlarıdır. Özellikle otomobil alırken ikinci el mi yoksa sıfır almak mı daha mantıklı olacağı pek çok kişi tarafından merak konusu olmaktadır. İkinci el araçların sıfır araçlara göre daha uygun olması ikinci el araçlara olan ilgiyi de arttırmaktadır.

 

 Sıfır Otomobil Mi İkinci El Otomobil mi?

 

 Bilindiği üzere ikinci el otomobillerin fiyatları sıfıra göre daha düşük olmaktadır. Bu nedenle günümüzde alıcılar ikinci el araba almaya geçiş yapmıştır. Bunun en belirgin nedeni ikinci el arabanın daha değişik fiyatlarda satılıyor olmasıdır. Bunlar dışında ikinci el araçların sıfır araçlara göre önde olduğu pek çok konu bulunmaktadır.

 

 Sıfır araçlar satın alınırken bu süreç daha sıkıntılı geçmektedir. Özellikle sıfır araç alabilmek için pek çok belge istenmektedir. Belgeler hazırlandıktan sonra da araçlar galeriden yaklaşık 2 veya 3 gün sonra çıkarılmaktadır. Bu durum sıfır araç alan kullanıcılara büyük sıkıntılar oluşturmaktadır. Fakat bu durum ikinci el araçlar için geçerli değildir. İkinci el araçlarda aracın satıldığı site veya araç pazarlarından alındıktan sonra araçları bekletmeye gerek yoktur. Satın alma işlemleri tamamlanır tamamlanmaz araç hemen kullanılmaya başlanabilir.

 

 İkinci el araç talebinin artmasının diğer bir nedeni ise yakın zamanda tekrar araç değiştirmek veya yeni araç kullanmaya başlamaktır. Eğer kısa süre sonra tekrar araç değiştirilecek ise veya yeni bir model alınacak ise uygun fiyatlarda ikinci el araçlar tercih edilmektedir.

 

 Sıfır Araçlarda Ne Gibi Problemler Oluşur?

 

 Sıfır araçlar da pek çok kişi tarafından tercih edilebilir. Fakat sıfır araç alım işlemlerinde farklı sorunlar oluşabilir. Araçlarda orijinal parçaların yerine yan sanayi parçalarının takıldığı otomobiller sıfır araç olarak müşterilere sunulabilir. B durumda müşteriler araçlarını sıfır alsalar bile araçlarda sürekli arızalar oluşur. Böylece araca verilen para ile birlikte ekstra bakım paraları ile sıfır araçlar daha masraflı olabilir. Ayrıca sıfır araçların tek bir fiyatı bulunuyor iken ikinci el araçların fiyatları son ana kadar değişebilir.

İkinci el araç alım satımlarınızda gönül rahatlığı ile oto ekspertiz hizmeti alabileceğiniz, deneyimli ve profesyonel kadrosu, teknolojik alt yapısı, objektif ve tarafsız raporu ile Türkiye'nin en çok tercih edilen oto ekspertiz firması Asoto Bağımsız Araç Ekspertiz Şubeleri'ne bekliyoruz.

HEMEN RANDEVU AL